پیچ و مهره صنایع ریلی

با ساخت و راه اندازی اولین لوکوموتیو موتور بخار توسط آقای ریچارد ترویتیک در سال 1804 و قرارگیری آن  بر روی ریل های فولادی اولین جرقه آشنایی صنعت پیچ و مهره با صنایع ریلی زده شد .

 

اولین آشنایی صنعت پیچ و مهره با صنایع ریلی در ایران نیز به  سال 1261 در زمان ناصرالدین شاه قاجار با راه اندازی خط آهن تهران – شهر ری اتفاق افتاد . سراسری شدن صنایع ریلی در ایران در سال 1306 آغاز و تا امروز با توسعه راهن برون شهری و خطوط مترو درون شهری در حال توسعه روزافزون می باشد .

صنایع ریلی برای صنایع تولیدی پیچ و مهره یکی از بسترهای پر مصرف و متنوع می باشد ، پیچ و مهره های صنایع ریلی طیف وسیعی از اتصالات و پیچ و مهره ها مختلف را شامل میشود .

 

حجم تنوع پیچ و مهره مصرفی در صنایع ریلی  از یک سو شامل پیچ خودکار ، پیچ سر مته ، پیچ متری ، پیچ مغزی و .... با  متریال های مختلف تولیدی نظیر آهن و  فولاد و استیل که در واگن قطار مورد استفاده قرار میگیرد و از سوی دیگر شامل پیچ و مهره و واشر با مقاومت های بالا نظیر پیچ و مهره شش گوش فولادی 8.8 یا پیچ و مهره شش گوش فولادی گرید 10.9 یا  پیچ و مهره شش گوش اچ وی که در ساخت و توسعه ریل ها مورد استفاده و بهره برداری قرار میگیرد را  در بر میگیرد .  

 

فروشگاه اینترنتی تهران پیچ عرضه کننده و توزیع کننده انواع پیچ و مهره صنایع ریلی می باشد .